Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Fanfiction HP - Vaskoweb,Skrba - nicky mé

 
 

Prolog

Vytvořeno 19.11.2010 14:38:18 | Poslední změna 10.12.2010 16:29:47
Bylo parné nedělní odpoledne, v Godrikově dole právě Lily Potterová a její syn Harry Potter, kterému bylo nedávno 10 let obědvali Kuře ala bažant :-) Harryho otec opět dělal něco pro Brumbála, Brumlu, jak jej Harry nazýval. Neměl jej moc rád. Podle jeho mínění to byl starý panovačný děděk, kterému šlo jen o využívání ostatních a o stále větší moc.

Harry Potter se chystal po prázdninách nastoupit do první ročníku v Bradavické škole čar a kouzel.
Jeho matka mu ještě když byl ``malý`` , mu vyprávěla jak to v Bradavicích chodí a co se od něj čeká.
Hltal každé její slova. Potterovy byly vážená a zámožná rodina. Nikdy netrpěli nedostatkem. Harry byl vychováván ve tradicích ``čistokrevých rodů`` , mnohdy se mu to nelíbilo, ale co nadělat, pouto k matce překoná většinu nástrah.
Zatím nechápal.

To bylo tehdá veselo, když se Harry narodil. Rodiče byli šťastní z nového přírůstku. Byla velká oslava v Godrikove dole, kde Potterovy bydlely. Byl tam i Albus Brumbál, nemohl si přeci nechat takovou příležitost ujít, neboť dobře věděl o Harryho osudu.
„Jakmile nastoupí do Bradavic, převychovám si jej podle svého. Bude mi sloužit, jako všichni................“ Takovéto myšlenky se mu honily hlavou, když se s nucenou přetvářkou rozprával s Potterovými a dalšími lidmi, kteří se oslavi zůčastnili.
\Moc si už toho nepamatuji, je to dlouho. \

Jak Harry rostl, jeho matka se mu snažila poskytnout tu nejlepší možnou péči, neboť věděla, jaký osud bude mít Harry. Jeho otec byl pravý opak. Ten je ponižoval a trestal za každou maličkost, surové bití, nadávky a křik, byl každodenní chléb u Potterů. Ale stávalo se to postupně, jakoby Jamese neco nebo někdo ovlivňoval.......
Lily byla mnohdy velmi, velmi nešťastná, ale snažila se to před Harrym zatajit. Bohužel, či bohu dík byl Harry na svůj věk velmi vnímavý chlapec. I když pořádně nevěděl o co jde, vzpomínky na utrápenou matku se mu vrývaly hluboko do podvědomí, v budoucnu toto chování bude mít neblahé následky.

Lily Potterová výborná léčitelka a skvělá výrobkyně lektvarů, jediný kdo se jí může v lektvarech rovnat je Severus Snape, tohoto času špech u Brumbála či Voldemorta?
Své odborné znalosti v lektvarech a léčitelsví se snažila předat Harrymu již od malička, sice nemohli lektvary přímo vyrábět, otec by jim to nepovolil, tak jej alespoň učila teorii. V léčitelství mu ukazovala jak se co léčí, jak poznat tu a tu nemoc, jaký lektvar se hodí k tomu a k tomu.

Divíte se, že si to Harry všechno pamatuje? Já ani ne. Co je to magická energie, kde se bere? Jakto že někteří mají nadání ji ovládat více, či méně? Jak poznat magii od energie? Svou podstatou jsou si totožné, obě nevidíme, ale víme že existují.
Abych to trochu vysvětlil: Máme tu vesmír, potom Zemi, dále člověka, člověk je tvořen soustavami orgánů, orgány jsou tvořeny s molekul, dále jsou atomy a potom přichází energie nebo magie.

Díky tomu ,že Lily byla velmi dobrá ve vysvětlování, podávala mu to velmi jednoduše a srozumitelně tak s učením neměl nikdy problém. I jeho magie mu v tom pomáhala.
I když to Harry nevěděl, tak podléhal jemné matčinné manipulaci.
Dost se zabývali i psychologií, i když to bylo poměrně náročné. Jedan věc je teorie a druhá praxe, ale Harry měl chuť a zápal učit se více a více. Když máte chuť, víru, lásku k tomu co děláte, výsledky se dostaví.


Čas nemilosrdně běžel dále, Harry rostl, rozvíjel se po duševní stránce, matka se jej snažila ochránit od všeho zlého, avšak mnohdy se jí to nedařilo. Harry měl bráchu Draca. Ten byl oproti němu tatínkův mazánek. Lily-Harry, James-Draco.
Poměrně vražedná kombinace, jedinné štěstí bylo, že byl Draco s fotrem pryč, takže ostatní si mohli oddechnout.
Napjaté vztahy, hádky, bití, domácí násilí, toto všechno děti vnímají, včetně Harryho. Člověk si myslí že děti nechápou co se děje, ale opak je pravdou, intonace hlasu, prudké pohyby, údery na tělo. Celkově vzato, výchova jako prase, jak se má potom dítě naučit tomu, aby miloval, užíval si života, byl milý a ohleduplný na ostatní, pozitivně naladěný.
A v dospělosti se každý potom diví, co že to vyrostlo za vola. City a vlastní sebedůvěra na bodu 0.
To mají potom Voldemort s Brumbálem velmi dobrý materiál, aby si jej mohli přetvořit podle svých představ.


Harry se cítil trochu odstrčený, ale matka se mu snažila pomoci jak jen mohla. Neměl nikdy žádného kamaráda s kterým by si mohl hrát. Byl odkázán jen sám na sebe,hromadu knih a matku.
Knihy, to je několik papírů úhledně popsaných a svázaných ve vazbě. Je dobré občas je otevřít.
Harry se k ním choval z náležitou úctou. Rod Potterů byl rozsáhlý a sahá hluboko do minulosti, takže se není co divit, knih měli doma plno.
Harryho hnala touha, o které nevěděl a zatím netušil, že vůbec něco takového exituje, učit se, dozvědět se co nejvíce.

V kouzelnickém společenství panoval chaos. Lord Voldemort a Brumbál se postupně dostávali k moci za pomoci zastrašování, vražd, mučení, úplatků, nikdo nevěděl a již více než 40 let nedokázal říct, co je dobro nebo zlo.
„Ale Brumbál,“ řeknete si. No je to pravda. To byste do toho starého dědka neřekli, že?
Ale pocit vlastní jedinečnosti a nadřazenosti, závisti vám dává ohromnou moc.
Voldemort x Brumbál, dva mocní a schopní kouzelníci, jeden narozen v mudlovské rodině, druhý čistokrevný kouzelník.
Svět zmítaný korupcí, bídou, utrpením, do tohoto světa měl přijít člověk, který byl odstrkován a přehlížen.
Kdyby jen tušil co si osud pro něj nachystal............Poznámka autora:
tak prolog a první kapitola jsou dohromady, pokud se vám to bude zdát zmatené, tak se omlouvám, vžít se do chlapce od narození do deseti let je celkem složité.
Většinu věcí se postupně budete dozvídat....Ale to bych prozradil příliš, tak se těšte na další kapitolu.
Častá otázka, kdy bude, no to nevím, chci aby povídka měla hlavu a patu.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one